Nigdy się

nie poddałem

Pełno(s)prawni

Wiele pytań - jeden cel!

w pracy

Prelegenci

Joanna Borucka
CEO Katalogu Marzeń

Joanna Borucka jest finansistką z wykształcenia, doradczynią biznesową z doświadczenia i przedsiębiorczynią z powołania. Prywatnie mamą 3. dzieci. Joanna pracowała w korporacjach w branży doradczej i telekomunikacyjnej, a od 2010 roku prowadzi firmę Katalog Marzeń, która oferuje prezenty w postaci przeżyć.

Od początku istnienia firmy dba o inkluzywność. Jedną z pierwszych pracownic Katalogu Marzeń jest Ania, która od 10 lat pracuje zdalnie jako szefowa Działu Rezerwacji — na co dzień porusza się na wózku, a obecnie koordynuje projekt "Marzenia bez barier", który ma na celu oznaczenie oferty (6500 pozycji) pod kątem dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.Joanna inwestuje również kapitał i wspiera swoim doświadczeniem nowo powstające przedsięwzięcia i startupy. Asia prowadzi podcast „Napędzani marzeniami”, do którego zaprasza nietuzinkowych gości z pasją, którzy realizują swoje marzenia w różnych obszarach życia.

Iga Jendrych
Specjalista Komunikacji i Edukacji CSR w LOTTE Wedel

Od początku swojej drogi zawodowej działa w obszarze HR. Na własnym przykładzie oswaja ludzi z niepełnosprawnością i otwiera organizacje na osoby z niepełnosprawnościami (w skrócie OzN). Pracowała w branży gospodarowania odpadami, konsultingowej oraz organizacji pozarządowej.

Absolwentka wydziału Psychologii, a także studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi Akademii Ekonomiczno – Humanistycznej w Warszawie. Laureatka Mazowieckiej Lady D. 2019 im. Krystyny Bochenek w kategorii Życie zawodowe. Autorka fanpage Kobieta na Barykadach.

Od 2021 roku związana jest z Wedlem, gdzie lideruje Programowi #CzekoSprawni, dedykowanemu zwiększaniu zatrudnienia OzN oraz edukacji w tym obszarze. Orędowniczka hasła „Szukaj szans w trudnościach, a nie trudności w szansach”, które jest jej mottem życiowym.

Kamilla Karłowicz
Psycholożka i Trenerka osobista w Centrum Aktywnej Rehabilitacji w Fundacji Avalon w projekcie Droga do Aktywności

Jest absolwentką Uniwersytetu SWPS na kierunku Psychologia, Collegium Civitas – Life Coaching (studia podyplomowe) oraz Akademii Humanistycznej w Pułtusku na kierunku Politologia.
Ukończyła kursy jak: Terapeutka Racjonalnej Terapii Zachowania, Terapeutka EEG Biofeedbacka oraz Trenerka Biznesu.

W Fundacji Avalon zajmuję się wsparciem psychologicznym osób z niepełnosprawnościami w projekcie Droga Do Aktywności. Projekt jest skierowany do osób dorosłych z niepełnosprawnościami, zamieszkujących w Warszawie, które aktualnie nie są aktywne zawodowo. Prowadzi warsztaty psychoedukacyjne oraz współprowadzi warsztaty coachingowe. Z uczestnikami projektu spotyka się również indywidualnie.

Paweł Potakowski
Specjalista ds. dostępności, Dyrektor Marketingu MIGAM.org

Specjalista ds. dostępności, współpracuje z podmiotami publicznymi oraz biznesem. Z wykształcenia prawnik, z praktyki zawodowej marketingowiec. Zmienia świat na lepsze pracując dla Grupy Migam.

Jako dyrektor z MIGAM.org otwiera świat dla Głuchych, a do tego jako prezes www.pracabezbarier.eu zrzuca bariery wokół zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami. Jako broker wiedzy i innowacji był uczestnikiem TOP 500 Innovators, w ramach, którego odbył 9 tygodniowy program edukacyjny prowadzony przez najlepszy publiczny uniwersytet na świecie czyli Uniwersytet Kalifornijski Berkeley.

Agata Robińska
Prezes zarządu, TAKpełnosprawni

Prezeska fundacji TAKpełnosprawni, która promuje kompleksowe podejście do zatrudniania i włączania osób z niepełnosprawnościami w polskich firmach, od lat działająca w obszarze CSR oraz różnorodności i włączania (D&I). Zwolenniczka dzielenia się skutecznymi rozwiązaniami z innych krajów i przenoszenia ich na grunt polski.

Autorka raportu Pracodawca na TAK, który popularyzuje kompleksowe podejście do zarządzania tematem różnorodności pod kątem sprawności oraz zawiera wiele dobrych praktyk oraz wskazówek i inspiracji zarówno dla pracodawców, jak i osób z niepełnosprawnościami. Posiadaczka prestiżowego tytułu Certified Diversity Professional (CDP)®. Prowadzona przez nią fundacja jest jedynym reprezentantem na Polskę międzynarodowej organizacji ILO Global Business and Disability Network.

Karolina Stawicka
Partner i szef praktyki prawa pracy w kancelarii Bird&Bird

Jako partner i szef praktyki prawa pracy, jestem ekspertem w dziedzinie prawa pracy, a także specjalizuję się w sporach sądowych, w tym w sprawach cywilnych i karnych dotyczących korupcji i tajemnic handlowych.

Od 2005 r. doradzam klientom w pełnym spektrum spraw z zakresu prawa pracy, w tym w złożonych procesach restrukturyzacji, obejmujących fuzje i przejęcia, transfery pracowników (ARD/TUPE) oraz zwolnienia grupowe. Interesują mnie kwestie związane z compliance i pomagam naszym klientom we wdrażaniu kodeksów postępowania, zasad informowania o nieprawidłowościach i procedur antykorupcyjnych. Moja praktyka prowadzi również szkolenia dla klientów w tym zakresie.

Dzięki szerokiemu doświadczeniu w zakresie prawa własności intelektualnej wspieram naszych klientów w opracowywaniu wewnętrznych zasad i strategii ochrony tajemnic handlowych i zwalczania nieuczciwej konkurencji, w tym w przeglądaniu wewnętrznej dokumentacji korporacyjnej i środków technicznych oraz opracowywaniu umów o nieujawnianiu i zakazie konkurowania. Przez lata reprezentowałam firmy, zarówno polskie, jak i międzynarodowe w wewnętrznych dochodzeniach dotyczących nieuczciwych praktyk na wszystkich szczeblach ich organizacji, obejmujących standardy krajowe i międzynarodowe, w tym polską ustawę o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Wspieram naszych klientów w planowaniu i prowadzeniu postępowań przeciwko ich pracownikom lub partnerom biznesowym w sprawach cywilnych, pracowniczych i karnych. Wspieram naszych klientów w trudnych przypadkach rozwiązywania umów, w tym w przypadkach oszustw pracowników i innych niewłaściwych zachowań. Jestem konsultantem Polskiej Izby Handlowej oraz ekspertem OLAF i IBA w zakresie negocjowanych rozliczeń.

Anna Stopel
HR Director / Head of Diversity, Equity and Inclusion, Sodexo Polska

Pasjonatka i doświadczony praktyk w zakresie Human Resources. W Sodexo Polska od 2009 r., kieruje działem HR w Polsce i odpowiada za rozwój strategii personalnej.

Wprowadzała podejście oparte na Różnorodności i Włączaniu w organizacji rozproszonej, liczącej ponad 2 tys. pracowników. Opracowywała, planowała i inicjowała działania ze szczególnym uwzględnieniem procesów HR, takich jak EB, rekrutacja i rozwój. Odpowiadała za obszar DE&I w Regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a następnie Europy Centralnej (oprócz Polski – Austria, Czechy, Niemcy, Rumunia, Szwajcaria, Węgry).
Trenerka wewnętrzna, panelistka i prelegentka podczas wydarzeń DE&I w kraju i za granicą. Członkini Rady Programowej Polskiej Federacji Zatrudnienia Wspomaganego.

Przemysław Żydok
Prezes zarządu, Fundacja Aktywizacja

Od 23 lat zaangażowany w działania sektora pozarządowego i wsparcie na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Obecnie Prezes Zarządu Fundacji Aktywizacja. Założyciel i koordynator eksperckiej grupy ON Inclusion 14-20, która przyczyniła się do włączenia zapisów Konwencji ONZ o prawach osób z niepełnosprawnościami w główny nurt programowania Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych perspektywy 2014-2020. Jeden z liderów ruchu Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami. Reprezentuje Fundację Aktywizacja w organizacjach parasolowych i ciałach dialogu społecznego, m.in. zaangażowany w prace Komitetu Umowy Partnerstwa i Komitetu Monitorującego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój.

Członek Rady Dostępności przy Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz Krajowej Rada Konsultacyjnej do Spraw Osób Niepełnosprawnych przy Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Posiada wieloletnie doświadczenie w kreowaniu systemowych rozwiązań dotyczących aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami (m.in. modele kontraktowania usług rynku pracy, zatrudnienie wspomagane, model job craftingu) oraz partycypacyjnych metod tworzenia polityk publicznych.

Aneta Żochowska
Dyrektorka Fundacji Leny Grochowskiej

Dyrektorka Fundacji Leny Grochowskiej, założycielka Warsztatu Rękodzieła Artystycznego „toMy” zatrudniającego osoby z niepełnosprawnościami. Od 20 lat związana z trzecim sektorem. Pomysłodawczyni, autorka projektów, odpowiedzialna za pozyskiwanie i rozliczanie środków krajowych i europejskich na realizację przedsięwzięć społecznych i kulturalnych.

Wieloletnia członkini Rady oceniającej i rekomendującej projekty w Stowarzyszeniu „Lokalna Grupa Działania- Tygiel Doliny Bugu”. Członkini zespołów eksperckich ds. Strategii Włączania Społecznego oraz Programu Integracji Społecznej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Z wykształcenia mgr ekonomii.

Wojciech Maj
Niezależny specjalista w dziedzinie technologii dla niewidomych

Jest absolwentem Filologii Angielskiej Uniwersytetu Śląskiego; od 1983 roku Tłumaczem Przysięgłym Języka Angielskiego. Od 30 lat jest także przedsiębiorcą, doradcą, szkoleniowcem, trenerem mentalnym i mentorem. Jest też poetą i muzykiem. Poprzez poradnictwo i doradztwo w zakresie doboru najlepszych rozwiązań technologicznych, pomaga osobom niewidomym i słabowidzącym powracać do sprawnego funkcjonowania w życiu codziennym i zawodowym.

Od lat lokalizuje i wprowadza na polski rynek rozwiązania i technologie wspomagające tę grupę odbiorców. Jest współautorem międzynarodowych programów rehabilitacyjno-szkoleniowych, docenionych i promowanych przez europejskie i amerykańskie instytucje rehabilitacyjne. Legitymuje się też współpracą z uczelniami w Polsce: UW, UJ, UG UJK, UMCS, jak i za granicą: Universytet Komenskeho w Bratislavie, University of New Jersey.

Od wielu lat współpracuje ze szkołami dla osób niewidomych i słabowidzących, polskimi i zagranicznymi organizacjami działającymi na rzecz niewidomych oraz wieloma firmami z całego świata, które produkują rozwiązania wspomagające dla tej grupy odbiorców.

Barbara Tyc-Panek
Doradca Zarządu i Rady Nadzorczej, Koordynator strategicznych projektów organizacyjnych i rozwojowych, ENERIS

Absolwentka Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Wydziału Mechaniczno-Technologicznego. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobyte głównie w korporacjach międzynarodowych, ale również jako przedsiębiorca, doradca biznesowy, szkoleniowiec. Przez ponad 20 lat pracowała na kierowniczych stanowiskach w międzynarodowych firmach technologicznych.

Jako Dyrektor Generalny Bull Polska sp. z o.o., przez 15 lat, miała możliwość poznania pełnego spectrum zagadnień związanych z zarządzaniem biznesem. W uznaniu dla jej osiągnięć, w 2006 roku została finalistką konkursu na Menadżera Roku, organizowanego przez Stowarzyszenie Menadżerów w Polsce. Była też Członkiem Rady Nadzorczej firmy z branży IT, specjalizującej się w tworzeniu aplikacji dla sektora telekomunikacyjnego i finansowego. Mając świadomość tego, że sukces tworzą ludzie, na kolejnym etapie zainteresowań zawodowych zaangażowała się w projekty z zakresu doradztwa HR, reprezentując w Polsce jedną z międzynarodowych firm Executive Search.

Zdobyte przez lata doświadczenia wykorzystuje obecnie jako doradca Zarządu i Rady Nadzorczej grupy ENERIS, jak również kontynuując doradztwo biznesowe i prowadząc rodzinny biznes. Kwestie związane z aktywizacją społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnością interesują ją od czasów liceum, kiedy po raz pierwszy bezpośrednio zetknęła się z osobami niepełnosprawnymi i ograniczeniami, z jakimi na co dzień te osoby się mierzą. Od tego czasu aktywnie wspiera aktywizację społeczną i zatrudnienie OzN, bierze udział w kampaniach informacyjno-edukacyjnych oraz promuje dobre praktyki w tym względzie (np. prowadziła firmę oferującą tłumaczenia on-line języka migowego, uczestniczyła w projekcie Związku Banków Polskich nt. Dobrych praktyk obsługi osób z niepełnosprawnościami przez banki, prowadziła projekty rekrutacyjne dla OzN, zatrudniła i wdrożyła do pracy OzN u aktualnego pracodawcy). Na bieżąco też interesuje się postępem rozwiązań wspomagających funkcjonowanie OzN.

REGULAMIN ZAKUPÓW | MOJE KONTO

Copyright © 2022 INFOR PL SPÓŁKA AKCYJNA